Sun
May
19
06:30 PM
Yankees Orange (S1)
Yankees Navy
Mon
May
20
06:30 PM
Yankees Blue
Yankees Navy
Mon
May
20
06:30 PM
Yankees Light Blue (OB)
Yankees Purple
Mon
May
20
06:30 PM
Yankees Grey
Yankees Royal (S2)
Mon
May
20
06:30 PM
Fort Garry A's
SW Trailblazers 1
Mon
May
20
06:30 PM
Fort Garry Giants
Fort Garry Red Sox
Mon
May
20
06:30 PM
Riverview Rangers
SW Trailblazers 2
Mon
May
20
06:30 PM
Fort Garry Blue Jays
practice
Mon
May
20
06:30 PM
Charleswood Goldeyes
Corydon Blue Jays
Mon
May
20
06:30 PM
Corydon Comets
Macdonald Yankees Grey
Thu
May
09
06:30 PM
SWCC Trailblazers #2
Macdonald Yankees Royal
2
13
Sun
May
12
06:30 PM
Charleswood Goldeyes
Charleswood Dodgers
15
6
Sun
May
12
06:30 PM
Corydon Comets
SWCC Trailblazers #2
11
4
Sun
May
12
06:30 PM
Corydon Blue Jays
Macdonald Yankees Grey
11
11
Sun
May
12
06:30 PM
Fort Garry Giants
Riverview Rangers
14
4
Sun
May
12
06:30 PM
Macdonald Yankees Navy
Macdonald Yankees Royal
17
8
Sun
May
12
06:30 PM
SWCC Trailblazers #2
Corydon Blue Jays
10
14
Sun
May
12
06:30 PM
Fort Garry Giants
Macdonald Yankees Navy
14
15
Mon
May
13
06:30 PM
SWCC Trailblazers #1
Fort Garry Giants
6
12
Mon
May
13
06:30 PM
Corydon Blue Jays
Macdonald Yankees Navy
6
16

WSMBA Awards 2022


2022 WSMBA Award Winners

Congratulations to the following individuals and teams who were winners at our WSMBA Awards event on September 22/2022.

Players of the Year:

11U:

 

11UA - Ted Regan, Fort Garry Giants

11UAA - Rocky Thiessen, MacDonald Yankees

13U:

 

13UA - Cullen Lotchman, Corydon Comets

13UAA - Grady Rosin, Corydon Comets

13UAAA - Riley Bullion, Winnipeg South Wolves

15U:

 

15UA - Ivo Thiessen, Corydon Comets

15UAA - Nate Shaw, Corydon Comets (accepted by his sister)

15UAAA - Nate Lodewyks, Winnipeg South Wolves

18U:

18UA - Aiden Melnyk, Fort Garry Giants (no picture)

 

18UAA - Nicholas Guberman, Tuxedo Lightning (accepted by teammate Nate Grant)

18UAAA - Tyson Vassart, Winnipeg South Wolves (accepted by Coach Colten Boudreau)

21U:

21UAAA: Adam Flatt, Winnipeg South Wolves

Female Player of the Year:

 

Rebecca Anderson, 13AA MacDonald Yankees

Youth Umpire of the Year:

Nate Grant 

Volunteer of the Year:

 

 Stephen Ceslak, MacDonald

Grassroots Coach of the Year:

 

Jon Magarrell, 15UAA MacDonald Yankees

Grassroots Team of the Year:

 

 11AA MacDonald Yankees

High Performance Coach of the Year:

 

 Wes Penner & Mark Bullion, 13UAAA Winnipeg South Wolves

High Performance Team of the Year:

 

13UAAA Winnipeg South Wolves 

Anthony Block Memorial Spirit of the Game Award:

 

 Tait Viken

Builder Awards:

Teri-Lynn Harms

Mike Anderson

 

RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information